GRUZJA – wędruj z nami po górach Kraju Gościnnych Ludzi!

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Wybierz się z nami na Kaukaz Południowy!

Brak ofert w tej sekcji

Wycieczki do Gruzji to szansa poznania kraju, który pokochają naprawdę wszyscy! Jeśli szukasz wspaniałych, dzikich, wysokich gór – znajdziesz je niemal w każdym zakamarku Gruzji. Jeśli chciałbyś zwiedzić niesamowite zabytki o historii sięgającej 1000 – 1500 lat wstecz – również jest ich bardzo wiele. A jeśli po tych wszystkich atrakcjach zapragniesz odpocząć przy dobrej kolacji ze wspaniały winem – Gruzja jest jednym z topowych kierunków dla foodie. A więc – zapraszamy na Kaukaz, na wyprawy do Gruzji!

Na szlakach Kaukazu

Gruzja wycieczki aktywne – z pewnością niewiele jest miejsc tak bliskich (ok. 3,5 godz. lotu) z Polski, gdzie w górach można poczuć się niemal jak odkrywca. Oczywiście w popularnych miejscach nie będziemy zapewne sami, ale daleko tu do tłumów, jakie znamy z uczęszczanych szlaków w Karkonoszach czy Tatrach. Tutaj wystarczy odejść kilka minut od najpopularniejszych miejsc, aby móc niemal w samotności kontemplować wspaniałą kaukaską przyrodę.

My oczywiście postaramy się Wam pokazać te miejsca położone nieco na uboczu. Będąc pod słynnym Kazbekiem nie tylko odwiedzamy słynny klasztor Świętej Trójcy, ale bierzemy Was wyżej, abyście ze szlaku prowadzącego do bazy pod tym pięciotysięcznikiem przekroczyli (być może pierwszy raz!) magiczną wysokość 3 000 m n.p.m. W sąsiedniej, malutkiej wiosce Tsdo, zamieszkanej naprawdę przez garstkę gruzińskich górali zaprowadzimy Was do tajemniczego ołtarza z czasów przedchrześcijańskich, gdzie miejscowi górale składali ofiary ze zwierząt. To naprawdę są miejsca dla prawdziwych odkrywców!

Najpiękniejsza dolina Gruzji oraz „gruzińskie Dolomity”

Całkiem blisko wspomnianych wyżej miejsc rozciąga się też Dolina Truso. Trekking nią to wspaniałe przeżycie. Dolina bywa zamieszkała tylko latem (rezydują tam pasterze), nie napotkamy zatem ani tłumów ludzi, ani zbyt wielu zabudowań. Przez kilka godzin spaceru (pomimo swej długości trasa nie jest trudna, stąd: „spacer”) możemy w spokoju kontemplować niesamowitą kaukaską naturę. Słowem: trekking w Gruzji to nie tylko wysiłek dla nóg, ale przede wszystkim odpoczynek dla całej reszty naszego ciała. Dolina Truso prowadzi w kierunku granicy z separatystyczną Osetią Południową, zatem – stety bądź nie – wracamy tą samą drogą. Ma to tę zaletę, że osoby zmęczone mogą w dowolnym momencie zawrócić i swoim tempem wracać do punktu wyjścia.

Z kolei sąsiednia dolina oferuje zupełnie inne widoki. Tamtejszy trekking na kaukazie doprowadzi Was nie do zielonej, szerokiej doliny, ale do poszarpanych skał w sąsiedztwie niewielkiej osady Juta. Właśnie ów oryginalny kształt skał stał się powodem nazwania masywy Czuki „Gruzińskimi Dolomitami”. Dotarcie tutaj jest również całkowicie odmienne od Doliny Truso. O ile tam droga bita kończy się całkiem blisko głównej trasy z Tbilisi, to tutaj dotarcie do początku szlaków wymaga albo dłuższego marszu albo wręcz dojazdu. Za to potem możemy się delektować wypoczynkiem (aktywnym lub nie) z dala od cywilizacji pośród niemal nietkniętej przyrody Kaukazu, na początku szlaku prowadzącego przez dziką Czewsuretię do równie odległej Tuszetii. Takie wyprawy do Gruzji również organizujemy – zbierz grupę przyjaciół oi powierz nam organizację, a przekonasz się, jak piękne są góry w Gruzji!

Wyprawy do Gruzji – nie tylko góry!

Nasze wyprawy Gruzja pozwolą Wam poznać nie tylko wspaniałe doliny kaukaskie, przełęcze i wodospady. Chcemy pokazać Wam również Gruzję nizinną, miejską, abyście – wróciwszy z Kaukazu Południowego – mieli pełen obraz tych arcyciekawych ziem. Zwiedzimy m.in. niesamowity klasztor Gelati, położony w sąsiedztwie Kutaisi, znanego choćby z lotniska, na które dolecimy z Polski. Niedaleko stąd znajduje się również bajkowa Jaskinia Prometeusza – nie ma wprawdzie żadnych danych historycznych, aby ów grecki heros dokładnie tu przebywał. Wiemy natomiast z mitologii, że został przykuty „do skał Kaukazu” za przekazanie ognia ludzkości. Nasza wycieczka do Gruzji to również spacer po stolicy – Tbilisi, gdzie (aby zachować aktywny charakter wyjazdu) nasz pilot weźmie Was pod… wodospad, położony niemal w sercu miasta. Piesza wędrówka czeka nas również w Uplitsciche – magicznym skalnym mieście, które zaczęło powstawać już 2500 lat temu i było powiększane aż do średniowiecza.

 • Kutaisi – niesamowita jaskinia Prometeusza
 • Gruzińska Droga Wojenna – busem przed przełęcz niemal dorównującą Rysom
 • Kazbek – trekking (na ponad 3000 m n.p.m.)pod ten słynny szczyt, a po drodze…
 • Klasztor św. Trójcy – najbardziej znany kościół na Kaukazie Południowym

 • Dolina Truso – uznawana za najpiękniejszą dolinę Gruzji
 • Ananuri – twierdza malowniczo położona nad jeziorem u stóp Kaukazu
 • Tsdo– malutka wioska z przedchrześcijańskim ołtarzem
 • Juta – wędrówka w stronę Czewsuretii z widokami na „gruzińskie Dolomity”
 • Gelati – słynny klasztor ozdobiony niesamowitymi freskami
 • Tbilisi – spacer po zaułkach stolicy Gruzji
 • Chaczapuri i wino – poznaj sekrety gruzińskiej kuchni
 • Gościnność – gdzie będzie nam lepiej, niż na Kaukazie Południowym?


gruzja wycieczki
wyprawy do gruzji
trekking w Gruzji
wyprawy gruzja aktywnie