JORDANIA – magiczna Petra, nieodkryty Amman, wspaniałe pustynie.

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Poleć z nami do Jordanii!

Warszawa-Modlin

Poznań

ceny od
4399 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 4399 zł (24.11.2023)

Wszystkich terminów:6

Najbliższy wyjazd:
21.01.2024 – 28.01.2024

Sprawdź terminy

Leżący w Azji, w regionie Bliskiego Wschodu kraj, którego pełna nazwa to Haszymidzkie Królestwo Jordanii, od kilku lat zyskuje na popularności jako cel wycieczek. Kusi egzotycznym krajobrazem, bogatą historią i znakomitą kuchnią. Urozmaicony klimat sprawia, że na wycieczki do Jordanii decydują się zarówno miłośnicy upałów, jak i osoby preferujące chłodniejszą pogodę. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni termin. Bajeczne pustynie, cudowne zabytki i tak odmienna od naszej kultura to powody, dla których warto odwiedzić ten bliskowschodni kraj choć raz w życiu.

Wycieczka do Jordanii samolotem to świetny sposób, by zakosztować bogatej kultury i niespotykanej gościnności bez konieczności odbywania męczącej, wielogodzinnej podróży.

Pustynia z „Gwiezdnych Wojen” i „Marsjanina”

Trudno sobie wyobrazić wakacje w Jordanii bez odwiedzenia pustyni, z której słynie to państwo. Wadi Rum, pustynna dolina położona wśród granitowych i piaskowcowych skał, jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w tym rejonie świata. Miejsce to urzeka niemal pozaziemskim krajobrazem, co zostało wykorzystane w kilku znanych produkcjach filmowych, takich jak „Marsjanin” czy dwie części „Gwiezdnych Wojen”. Pełna wąwozów, łuków skalnych i wydm pustynia będzie niesamowitym widokiem podczas wycieczki do Jordanii.

W czasie organizowanej przez nasze biuro podróży wyprawy będziesz mieć okazję pokonać pustynię samochodem terenowym, zjeść tradycyjną jordańską kolację i spędzić noc w namiocie pod bliskowschodnim niebem.

Wczasy w Jordanii – poznaj dwa bajeczne morza

Jordania ma dostęp do dwóch mórz, z których jedno tak naprawdę nie jest morzem. Chodzi oczywiście o zasolone jezioro nazywane Morzem Martwym. Drugie to Morze Czerwone, nad którym kraj ma krótkie, lecz piękne wybrzeże. Wyprawa do Jordanii z naszym biurem podróży to możliwość wypoczynku nad obydwoma zbiornikami.

Krystalicznie czysta woda i rafy koralowe wybrzeża Aqaba to prawdziwy raj dla nurków. Niektóre z najpopularniejszych fragmentów rafy zostały wzbogacone o zainstalowane tam wraki statków czy samolotów. Nurkowanie w Morzu Czerwonym robi wrażenie nie tylko na początkujących, ale i na tych, którzy już od dawna rozwijają tę pasję. Osobom, które niezbyt komfortowo czują się z głową pod wodą, nasze biuro podróży proponuje wizytę nad Morzem Martwym. Jest ono w istocie słonym jeziorem leżącym na pograniczu Jordanii, Izraela i Palestyny. Lustro wody znajduje się na najniżej położonym obszarze lądowym, czyli ponad 437 metrów p.p.m. Średnie zasolenie wynosi 260 promili, dzięki czemu nie sposób się w nim zanurzyć. Łagodne unoszenie się na powierzchni i prozdrowotne właściwości to niesamowity relaks dla ciała i ducha.

Gdzie warto zajrzeć podczas wycieczki do Jordanii?

Nasze wycieczki objazdowe po Jordanii to również sposób na wypoczynek i zwiedzenie przepięknych, bogatych w zabytki miast, pamiętających czasy sprzed naszej ery. Jednym z nich jest popularna wśród odwiedzających Jordanię Petra. Położona w skalnej dolinie, słynie z budowli wykutych bezpośrednio w skałach i jest zaliczana do Nowych Siedmiu Cudów Świata, obok Wielkiego Muru Chińskiego czy świątyni Tadż Mahal. Ruiny miasta zachwycają architekturą, czerpiącą z wielu różnych kultur i stylów. Wąwóz Siq kusi bajkowym wprost krajobrazem. Wielbiciele kina z pewnością będą urzeczeni wizytą w legendarnym Skarbcu, znanym z filmów o Indianie Jonesie.

Wycieczki po Jordanii obowiązkowo obejmują także Amman. Stolica kraju leży na płaskowyżu w północnej części kraju miasto jest jej stolicą. Historia Ammanu sięga czasów starożytnych, a samo miasto słynie z wielu pochodzących z różnych okresów zabytków. Nasza wyprawa do Jordanii zaprowadzi nas m.in. na zlokalizowaną na wzgórzu Jebel Al Qala’a wybudowaną w VIII wieku Cytadelę. To tutaj znajdują się pozostałości Świątyni Herkulesa, malowniczy Pałac Ummajadów z piękną kopułą oraz muzeum archeologiczne, w którym są przechowywane historyczne przedmioty znalezione na wzgórzu. Amman to także Teatr Rzymski, pochodzący z II wieku i słynący z niesamowitej akustyki – podobno siedząc w najwyższych rzędach widowni, można usłyszeć słowa wypowiadane na scenie szeptem!

Zwiedzanie i wypoczynek w Jordanii to także miejscowości takie jak Umm Qais, z którego ruin zobaczymy panoramę Jeziora Galilejskiego położonego na terytorium Izraela. Odwiedzimy zamieszkiwane prawdopodobnie już w epoce neolitu miasto Jerash oraz znaną z bizantyjskich mozaik Madabę.

Wisienką na torcie będzie wizyta na Górze Nebo. To stąd, według biblijnych przekazów, Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną. Obecnie na jej szczycie znajduje się Sanktuarium Mojżesza, a sama góra jest jednym z najważniejszych celów pielgrzymek na terenie Jordanii. Warto tu odwiedzić taras widokowy, z którego przy bardzo dobrej widoczności można dostrzec oddaloną o ponad 40 km Jerozolimę.

Wybierając nasze podróże do Jordanii, zapewnisz sobie wizytę we wszystkich miejscach w tym rejonie, które warto zobaczyć.

Jordańskie specjały – czego trzeba spróbować?

Wakacje w Jordanii nie byłyby kompletne bez skosztowania tutejszej kuchni. Mezze, jak nazywane są tutaj przystawki, spotkamy w każdej tradycyjnej jordańskiej restauracji. Zależnie od serwowanych po nich daniach, mezze są podawane na zimno lub ciepło. Są to różnego rodzaju pasty, oliwki, piklowane warzywa, sery i oczywiście hummus. Do przystawek bywają też zaliczane sałatki, takie jak tabouleh bazujący na kaszy bulgur i pomidorach.

Po przystawkach pora na główne dania. Królują potrawy mięsne – aromatyczny mansaf, shish kebab z jagnięciny lub baraniny, grillowane szaszłyki z piersi kurczaka nazywane shish taouk. Jeżeli nie jesz mięsa, dobrym wyborem będzie dla Ciebie sycący falafel, czyli jedno z flagowych dań Jordanii.

Jako słodkie zakończenie posiłku często podaje się owoce granatu, figi i daktyle oraz orzechy, z których słynie kraj. Wyrabia się tu też oczywiście pyszną, ociekającą miodem baklawę. Jednak najpopularniejszym deserem w Jordanii jest kanafeh. To rodzaj smażonego ciasta wypełnionego kremowym serkiem, z dodatkiem pistacji oraz miodu lub syropu.

Wycieczki do Jordanii – jak się przygotować?

Każdy wyjazd powinny poprzedzać odpowiednie przygotowania. Jest to szczególnie ważne w przypadku krajów, które różnią się od naszego klimatem czy obyczajami. Pakując się na wczasy w Jordanii, weź pod uwagę kilka wskazówek, które pozwolą Ci cieszyć się wypoczynkiem bez niemiłych niespodzianek.

Aby wjechać do Jordanii, potrzebujemy paszportu, ważnego minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Jordania wymaga również wizy, o którą postara się oczywiście nasze biuro. Jeżeli chodzi o dokonywanie płatności w Jordanii, oprócz wielowalutowej karty płatniczej, dobrze mieć przy sobie nieco gotówki. Oficjalną walutą jest tu dinar jordański, jednak najbezpieczniej i najbardziej opłacalnie będzie zabrać ze sobą dolary, które wymienimy na miejscu.

Z pewnością podczas wycieczki do Jordanii będziemy korzystać z ładowarki do telefonu czy suszarki do włosów. Koniecznie trzeba pamiętać o zabraniu przejściówki, ponieważ prawie wszędzie instalowane są gniazdka brytyjskie.

Pamiętajmy, że Jordania jest krajem muzułmańskim – ma to znaczenie szczególnie w przypadku kobiet. Szczelne zakrywanie ciała nie jest co prawda wymagane, jednak przez szacunek dla kultury odwiedzanego kraju jest wskazane zakrywanie ramion i dekoltu oraz rezygnacja z bardzo krótkich spódnic lub spodni.

 • Petra– magiczne miasto Nabatejczyków, jeden z Nowych Cudów Świata
 • Madaba – słynna mozaikowa mapa krajów Bliskiego Wschodu
 • Amman – nieodkryta przez turystów metropolia
 • Umm Qaisruiny miasta rzymskiego i ottomańskiego

 • Aqaba – zanurz się w ciepłych wodach Morza Czerwonego
 • Wadi Rum – tak rozgwieżdżonego nieba nie ma nigdzie! Zobaczysz je nocując w namiotach na pustyni
 • Góra Nebo – niesamowita panorama doliny Jordanu
 • Amman – zobacz panoramę miasta z Cytadeli
 • Aljoun – średniowieczny zamek Krzyżowców
 • Morze Martwe – kąpiel w najniższej położonym miejscu Ziemi
 • Kuchnia – skosztuj bliskowschodnich dań w oryginale!


wycieczki do jordanii
jordania wycieczki fakultatywne
wycieczki do petry
wycieczka do petry
jordania wycieczki
wycieczki jordania
wycieczki jordania
wycieczka petra
jordania wycieczki objazdowe
petra wycieczka