PORTUGALIA – poleć z nami na skraj Europy. Odkryj Kolory Portugalii!

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Poleć z nami do Portugalii

Katowice

Warszawa-Chopin

ceny od
4995 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 4995 zł (15.11.2023)

Wszystkich terminów:7

Najbliższy wyjazd:
03.02.2024 – 10.02.2024

Sprawdź terminy
Kolory Portugalii - Wycieczka do Portugalii
Potwierdzone najbliższy: 29.02.2024

Promocyjne terminy

29.02.2024 – 07.03.2024

Kraków

Warszawa-Modlin

Berlin

Warszawa-Chopin

+ 1 inne lotnisko

Kraków

Warszawa-Modlin

Berlin

Warszawa-Chopin

Poznań

ceny od
3899 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 3899 zł (03.12.2023)

Wszystkich terminów:7

Najbliższy wyjazd:
29.02.2024 – 07.03.2024

Sprawdź terminy
ceny od
4199 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 4199 zł (17.11.2023)

Zgłoś grupę

Portugalia – raj nad Oceanem Atlantyckim

Niewielki kraj położony na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego i jednocześnie wysunięte najdalej na zachód państwo Europy – to właśnie Portugalia. Ten zakątek świata wyróżniają malownicze krajobrazy i piękne plaże. Warto go odwiedzić, wybrać się na wycieczki do Portugalii choćby raz w życiu!

Znaczną część kraju pokrywają góry i wyżyny, jednak znajdzie się tu także coś dla miłośników spacerów po piaszczystych plażach. Zimy są tu krótkie i łagodne, a lata gorące. Wiosna i jesień charakteryzują się umiarkowaną temperaturą powietrza i to właśnie wtedy najlepiej jest się wybrać do Portugalii. Niezależnie od terminu przybycia warto zarezerwować czas nie tylko na plażowanie. Przepiękna stolica państwa, Lizbona, zachęca do długich spacerów krętymi uliczkami, a przylądek Cabo da Roca intryguje burzliwą historią sięgającą kilka stuleci wstecz. Być może wczasy w Portugalii to coś właśnie dla Ciebie? Przekonaj się!

Zwiedzanie i wypoczynek w Lizbonie

Mimo że Lizbona jest stolicą Portugalii, daleko jej do typowej zatłoczonej metropolii. Urzeka romantycznym klimatem i mnóstwem malowniczych zakamarków, dlatego wycieczki do Lizbony cieszą się niesłabnącą popularnością. Jeśli i Ty marzysz o wypoczynku w tym nastrojowym miejscu, nie zastanawiaj się dłużej! Koniecznie udaj się do Lizbony na wyprawę organizowaną przez nasze biuro podróży. Wycieczka do Portugalii samolotem to świetny sposób, by w zaledwie kilka godzin znaleźć się nad Oceanem Atlantyckim!

Obszar, na którym znajduje się dzisiejsza Lizbona, był zamieszkiwany co najmniej od czasów rzymskich. Przez wieki charakter miasta ewoluował w zależności od aktualnych wpływów. Między XV a XVII wiekiem, w okresie wielkich odkryć geograficznych, z portu Belem wyruszały wyprawy morskie, które miały znaczący wpływ na rozwój całej Portugalii.

W stolicy Portugalii znajdują się liczne zachwycające zabytki, które odwiedzimy w trakcie wycieczki do Lizbony. Należą do nich między innymi znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO klasztor Hieronimitów, Pomnik Odkrywców, osiemnastowieczna bazylika Estrela czy renesansowa kamienica Casa dos Bicos.

Słynny klasztor Hieronimitów to imponujący kompleks klasztorny znajdujący się w zachodniej dzielnicy miasta – Belem. Został wybudowany w XVI wieku, prawdopodobnie na cześć podróży Vasco da Gamy do Indii. Klasztor pozostawał pod opieką zakonu św. Hieronima do 1834 roku i właśnie temu okresowi zawdzięcza swoją nazwę.

Podczas wycieczki do Portugalii i jej stolicy zajrzymy także do najstarszej, a przy tym prawdopodobnie najbardziej urokliwej i charakterystycznej dzielnicy Lizbony, czyli Alfamy. Szczególnie wyraźnie widać tu ślady przeszłości, jako że jest to jedna z nielicznych części stolicy, które przetrwały tragiczne trzęsienie ziemi z XVIII wieku. Znajdziemy tu mnóstwo brukowanych, poplątanych uliczek, ukrytych przejść i schodków, a także barwnych budynków pamiętających bardzo dawne czasy. To tutaj w XIX wieku narodziło się fado – charakterystyczny dla Portugalii gatunek muzyczny.

Jeśli zgłodniejesz podczas wycieczki do Lizbony, w każdej jej części z łatwością napotkasz miejscową piekarnię, gdzie (obok wielu innych ciast) znajdziesz słynne portugalskie pastéis de nata. Są to budyniowe tartaletki zapiekane w chrupkim francuskim cieście, pyszne zarówno na ciepło, jak i na zimno. Do Lizbony warto się wybrać również wieczorem. Otwierają się wtedy liczne lokalne restauracje, z których dolatują kuszące zapachy i melancholijne dźwięki fado.

Zwiedzanie miasta wina, czyli wycieczki do Porto

W ofercie naszego biura znajdziesz nie tylko podróże do Lizbony, ale także wycieczki objazdowe po innych rejonach tego kraju. Jeśli chodzi o podróże do Portugalii, wycieczki do Porto cieszą się niemal największym zainteresowaniem – i trudno się dziwić! Ta malownicza miejscowość położona w północnej części Portugalii, nad samym Atlantykiem, ma wiele do zaoferowania. Jest często nazywana miastem mostów, jednak można tu zobaczyć znacznie więcej. Warto odwiedzić przede wszystkim Most Ludwika I z XIX wieku, będący doskonałym punktem widokowym. Roztacza się stąd panorama miasta. Turyści chętnie zaglądają też do wybudowanej w XII wieku katedry Se, która jest jednym z najstarszych budynków w Porto.

W Porto znajduje się także portowa dzielnica Ribeira z turystycznym nadbrzeżem Cais da Ribeira. Opadające ku rzece brukowane uliczki prowadzą do tętniącego życiem deptaka, który kusi niezliczonymi barami i kawiarniami. Podobnie jak wiele innych miejsc w Portugalii, cała dzielnica znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzając miasto, nie sposób pominąć takich atrakcji jak pozostałości średniowiecznych murów obronnych, muzeum Casa do Infante, tzw. Pałac Giełdowy (Palacio da Bolsa) czy jedna z najsłynniejszych księgarni na świecie – Livraria Lello. Trzeba też wspomnieć o symbolu miasta, czyli… porto. W Porto i jego okolicach znajdziemy liczne winnice oraz piwnice, bardzo często udostępniane do zwiedzania.

Wypoczynek w Algarve – plażowy zawrót głowy

W położonym najdalej na południe kraju regionie Algarve można łatwo połączyć dwie formy relaksu: zwiedzanie i wypoczynek na plaży. Duża część tego obszaru jest usiana niezliczonymi plażami – zarówno skalistymi, jak i piaszczystymi. Ciągną się kilometrami, zachwycając niesamowitymi formacjami skalnymi, jaskiniami i krystalicznie czystą wodą.

Algarve to jednak nie tylko plaże. Region odcięty od pozostałej części Portugalii pasmami górskimi przez długi czas pozostawał pod silnymi wpływami kultury muzułmańskiej. Widać to wyraźnie w tutejszej architekturze, sztuce, a także kuchni. Ślady panowania Maurów odnajdziemy na przykład w miejscowości Silves, gdzie warto zwiedzić starą mauretańską twierdzę. Inne, równie ciekawe i malownicze miasteczka w tym rejonie Portugalii to między innymi Tavira, Almancil, Lagos czy Albufeira.

Stolicą regionu Algarve jest Faro. Historia najstarszych części tego miasta sięga czasów starożytnych, kiedy Fenicjanie i Kartagińczycy założyli tu pierwsze osady handlowe. Przybyli w VIII wieku Maurowie pozostawili po sobie wiele śladów w postaci charakterystycznej architektury. Gotycką katedrę Świętej Dziewicy Maryi zbudowano na przełomie XIII i XIV wieku, na miejscu wcześniejszego meczetu. Zwiedzając świątynię, można wejść na wieżę, z której rozciąga się cudowny widok na całą okolicę.

W Faro znajdują się także osiemnastowieczny kościół Carmo, kaplica czaszek oraz niepozorny budynek Teatro Lethes, którego piękno docenimy dopiero po zajrzeniu do środka. Spacer malowniczymi uliczkami warto zakończyć w najstarszej kawiarni w mieście – Café Aliança.

Wycieczki do Portugalii – co jeszcze warto zobaczyć?

Portugalia to oczywiście nie tylko popularne duże miasta i słoneczne Algarve. Na uwagę zasługują także mniejsze miasteczka, które nierzadko kryją w sobie wiele tajemnic i mogą oczarować nas równie ciekawymi zabytkami, jak stolica. W całym kraju nie brak imponujących klasztorów, pałaców i zamków, często pamiętających czasy średniowiecza.

Ponieważ w 1755 roku duża część południowego wybrzeża ucierpiała w wyniku tsunami, poprzedzonego wielkim trzęsieniem ziemi, rejon ten jest niezwykłym świadkiem historii. Dotyczy to między innymi wysuniętego najdalej na zachód fragmentu Europy, czyli przylądka Cabo da Roca. Ślady katastrofy, uważanej za jedno z najtragiczniejszych trzęsień ziemi w historii ludzkości, można zauważyć na skałach wybrzeża.

Co można zjeść podczas wycieczki do Portugalii?

Kuchnia portugalska, wciąż stosunkowo mało znana w naszym kraju, zdecydowanie zasługuje na uwagę – niezależnie od tego, w którym regionie kraju spędzamy wymarzone wakacje. Oparta na prostych, świeżych składnikach, przyciąga wyrazistymi kolorami i aromatami. Podczas podróży do Portugalii koniecznie trzeba skosztować dań rybnych, jest to bowiem tutejsza specjalność. Rozmaite owoce morza, niezwykle popularne tutaj zupy oraz oczywiście wino – to wszystko i więcej czeka na miłośników dobrej kuchni. Po portugalskiej uczcie warto się skusić na niewielki deser. Ten słoneczny kraj słynie bowiem także ze słodyczy. Ich miłośników zachwycą wspomniane już wcześniej pastéis de nata, charakterystyczne dla Algarve migdałowe muffinki farrobitos czy regionalny przysmak z Aveiro – ovos moles.

Jeśli lubisz kulinarne pamiątki, oprócz wybornego porto z podróży do Portugalii możesz przywieźć kozie i owcze sery, znakomitą kawę, a także słynne portugalskie sardynki.

 • Lizbona – kolacja w autentycznej restauracji z fado
 • Cabo da Roca – tutaj kończy się Europa
 • Porto – znane i nieznane zaułki stolicy portugalskiej północy
 • Duoro – rejs po słynnej rzece połączony z obiadem i degustacją win

 • Belem – stąd wyruszali odkrywcy Nowego Świata
 • Batalha – znany gotyckie klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej z grobami władców Portugalii
 • Ribeira – niespieszne życie nad rzeką w Porto z widokiem na słynny most
 • Alcobaca – klasztor niespełnionej miłości króla do swojej wybranki
 • Azulejos – słynne portugalskie niebieskie kafle
 • Alfama – urokliwe uliczki i żółte tramwaje
 • Sao Martinho – wypoczynek na plaży w kształcie muszli
 • Coimbra – miasto najstarszego portugalskiego uniwersytetu


wycieczka do lizbony
lizbona wycieczki
wycieczka do porto
wycieczki portugalia
wycieczka do portugalii
portugalia wycieczka
wycieczki do lizbony
wycieczki do portugalii
portugalia wycieczki
wycieczki portugalia