fbpx
Skip to content

HISZPANIA – Wycieczki do Hiszpanii: sekrety Andaluzji, słońce Katalonii, potęga Kastylii

Poleć z nami do Hiszpanii

Któż z nas choć raz nie marzył o wakacjach w słonecznej Hiszpanii? Kraj ten kojarzy nam się ze wszystkim, co utożsamiamy z udanym wypoczynkiem. Znajdziemy tu malownicze plaże, skąpane w słońcu białe miasteczka i niezliczone zabytki. Doświadczymy południowej gościnności, a także przekonamy się, czym jest słynna hiszpańska siesta, podczas której ciężko cokolwiek załatwić. Hiszpania będzie wymarzonym kierunkiem także dla tych, którym idealny urlop kojarzy się z pysznym jedzeniem. Słowem: wycieczki do Hiszpanii są dla każdego!

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą, jaką dysponuje nasze biuro podróży dotyczącą wyjazdów do Hiszpanii. Wybierz wariant dla siebie lub zdecyduj się na wszystkie trzy i już dziś zaplanuj swoje wymarzone hiszpańskie wakacje!

Wczasy w Hiszpanii – serce Półwyspu Iberyjskiego

Jedną z propozycji naszego biura podróży jest wyjazd do centralnej części Hiszpanii. To tu znajduje się stolica kraju, Madryt, położona na Wyżynie Kastylijskiej, u podnóża gór Sierra de Guadarrama. Jest głównym ośrodkiem przemysłowym, naukowym i kulturalnym Hiszpanii. Co roku przyciąga kilka milionów turystów ze wszystkich stron świata i trudno się temu dziwić. Zwiedzanie i wypoczynek w tej europejskiej stolicy to niekończące się zachwyty. Serce Madrytu to tzw. Brama Słońca, znacznik „kilometra zero” przy placu Puerta del Sol. Od tego miejsca odmierza się wszystkie odległości w kraju. Znajdziemy tu również posąg Karola III oraz symbol miasta – pomnik niedźwiadka.

Jednym z najbardziej reprezentatywnych miejsc Madrytu jest Plaza Mayor, gdzie obecnie odbywają się różne wydarzenia kulturalne. Kolejne znane madryckie zabytki to Palacio de Cibeles, w którym mieści się urząd miasta, malowniczy dwunastowieczny park Retiro czy pochodzący z XVIII wieku Pałac Królewski. Podczas wyprawy do tej części Hiszpanii koniecznie trzeba także zajrzeć na zabytkowy dworzec kolejowy Atocha, w którego głównej części znajdziemy… tropikalny ogród!

Zwiedzając Madryt, warto pospacerować pełną kawiarni, piekarni i sklepików dzielnicą Malasana. Jest znana wielbicielom filmów Pedro Almodovara. Koneserzy hiszpańskiego jedzenia z pewnością nie oprą się wizycie na tradycyjnym targu Mercado de San Miguel.

Wycieczki do Hiszpanii Centralnej – to nie tylko Madryt!

Centralna Hiszpania to oczywiście nie tylko Madryt. Położone na wysokości 1000 metrów n.p.m. kastylijskie miasteczko Segowia także może się pochwalić kilkoma zabytkami, niektórymi pochodzącymi ze starożytności. Najbardziej znaną i spektakularną budowlą jest duży fragment kamiennego akweduktu powstałego ok. 100 roku n.e., którym niegdyś transportowano wodę na odległość nawet kilkunastu kilometrów. Już sam jego wygląd robi imponujące wrażenie, dodatkowo zaś zadziwia fakt, że do budowy nie użyto zaprawy murarskiej!

Wreszcie malownicze Toledo – dawna stolica Hiszpanii. Miasto leżące na wzgórzu, w zakolu rzeki Tag, zadziwia bogatą historią i wieloma zabytkami z różnych epok. Żyli tu Rzymianie, następnie Wizygoci, później panowanie przejęli Maurowie, a po nich – Arabowie. W wyniku działań jedenastowiecznej inkwizycji na dobre rozgościli się w nim chrześcijanie i to głównie ich wpływ można dostrzec, zwiedzając tutejsze zabytki. Toledo słynie z gotyckiej katedry Najświętszej Maryi Panny, średniowiecznego zamku Castillo de San Servando oraz rezydencji Casa El Greco wybudowanej na przełomie XIV i XV wieku.

Słoneczna Barcelona

Kiedy mamy na myśli podróże do Hiszpanii, większości z nas niemal natychmiast przychodzi do głowy Barcelona. To miasto położone w północno-wschodniej części kraju, bezpośrednio nad Morzem Śródziemnym, stolica prowincji Katalonia, ogromny węzeł komunikacyjny, ośrodek przemysłowy, biznesowy i kulturalny. Niesamowite miejskie plaże, śródziemnomorski klimat i nagromadzenie zabytków z różnych epok przyciągają do miasta setki tysięcy turystów rocznie.

Przede wszystkim do Barcelony łatwo się dostać. Niejedna wycieczka do Hiszpanii samolotem, nawet w inne rejony, rozpoczyna się właśnie tutaj. Port lotniczy Barcelona co roku obsługuje kilkadziesiąt milionów pasażerów. Wygodnie połączenie z centrum miasta (autobus, pociąg) pozwala w ok. 40 minut przenieść się do świata barwnej architektury Gaudiego, głośnych deptaków i barów z tapas. Legendarnych budowli autorstwa katalońskiego architekta Antoniego Gaudiego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Najsłynniejszy na świecie niedokończony kościół Sagrada Familia, malowniczy park Guell czy zdobiony kawałkami potłuczonych barwnych kafli budynek Casa Batllo znajdziemy niemal na każdej pocztówce z Hiszpanii.

Barcelona to także pełna uroku gotycka dzielnica Barri Gotic, targ La Boqueria i oczywiście siedziba jednego ze słynnych klubów piłkarskich, FC Barcelona – stadion Camp Nou. Wraz z muzeum klubu jest on udostępniony do zwiedzania. Tak, wycieczki do Hiszpanii są również idealnym pomysłem dla fanów piłki!

Katalonia inaczej – nietypowe wakacje w Hiszpanii

Pamiętajmy, że Katalonia to nie tylko Barcelona. Ten słoneczny rejon szczycący się własnym językiem (stwierdzenie w obecności Katalończyka, że mówi po hiszpańsku to obraza!) to także piękna Girona. Położone ok. 30 km od wybrzeża Costa Brava miasto proponuje turystom jedną z najlepiej zachowanych w Hiszpanii średniowiecznych starówek. Warto wstąpić do katedry Catedral de Santa Maria, w niezwykły sposób łączącej style romański i gotycki oraz elementy nowoczesne. W miasteczku znajdziemy również jedną z najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie – El Call. Spędzając urlop w Hiszpanii i w Katalonii, warto odwiedzić jeszcze jedno, mniej popularne miasto. Figueres, leżące w prowincji Girona, jest miejscem urodzenia i śmierci jednego z bardziej rozpoznawalnych artystów – Salvadora Dalego. Co ciekawe, miasteczko Figueres ma swoje miasto partnerskie w Polsce – jest nim Kalisz.

Stąd prawie widać Afrykę – wycieczki do Hiszpanii – odwiedź Andaluzję

Oferujemy również wycieczki do Hiszpanii, których celem jest jej południe, czyli Andaluzja. Od północy ograniczona pasmem górskim Sierra Morena, od południa zaś Morzem Śródziemnym, jest częstym kierunkiem podróży do Hiszpanii. Tutaj, zaledwie kilkanaście kilometrów od wybrzeży Afryki, znajdują się najbardziej malownicze i najchętniej odwiedzane plaże – Costa del Sol czy Costa de la Luz. Mieszające się tu wpływy chrześcijańskie i arabskie tworzą niesamowity klimat i przyciągają charakterystyczną architekturą.

Trudno wymienić wszystkie miasta i miasteczka Andaluzji godne uwagi. Wyprawa do Hiszpanii poprowadzi nas do europejsko-orientalnej Kordoby, romantycznej Sewilli oraz zachwycającej kulturową mieszanką Granady. Zajrzymy też do Kadyksu. Jako najstarsze miasto Europy Zachodniej (założone już około 1100 roku p.n.e.), Kadyks przyciąga fascynującą historią, obfitującą w różne niesamowite odkrycia, najazdy wrogich wojsk i zmiany władzy. Warto zobaczyć tu takie zabytki jak Catedral Nueva z przełomu XVIII i XIX wieku czy siedemnastowieczne mury obronne. Natomiast jeśli Andaluzja kojarzy Ci się z urzekającymi Pueblos Blancos – białymi miasteczkami – bardzo dobrze! Typowe dla tej krainy, skąpane w słońcu bielone domki, nierzadko jakby „zawieszone” na skałach, wyglądają jak z obrazka i zachęcają do robienia zdjęć.

Czy już wiesz, w który region zaprowadzą Cię nasze wycieczki objazdowe do Hiszpanii?

 • Granada – Alhambra: arcydzieło sztuki Maurów
 • Pueblos Blancos – słynne Białe Miasta pod błękitnym niebem Andaluzji
 • Barcelona – zwiedzanie wspaniałego miasta z licznymi dziełami Antonio Gaudiego
 • Madryt – spaceruj śladami filmów Almodovara w dzielnicy Malasana

 • Cordoba – potężny meczet będący od wieków kościołem
 • Girona – urokliwe katalońskie miasto z idealnie zachowaną starówką oraz dzielnicą żydowską
 • Figueres – miasto Salvadora Dali u stóp Pirenejów
 • Segovia słynny rzymski akwedukt zbudowany bez zaprawy murarskiej
 • Gibraltar – fragment Wielkiej Brytanii z widokiem na Maroko
 • Avila – miasto położone w sercu gór, słynące z potężnych murów miejskich
 • Sevilla – ogromna gotycka katedra z grobem Krzysztofa Kolumba oraz z panoramą miasta z Giraldy
 • Cuenca – „Wiszące Miasto Hiszpanii” na liście UNESCO


wycieczki do andaluzji
madryt wycieczka samolotem
hiszpania wycieczki objazdowe
wycieczki do madrytu
hiszpania wycieczki
wycieczki gibraltar
wycieczki andaluzja
madryt wycieczki
wycieczka objazdowa hiszpania
wycieczki do barcelony
wycieczki hiszpania
granada wycieczki
hiszpania wycieczki
andaluzja wycieczki
barcelona wycieczki