JAPONIA – odkryj z nami magię Dalekiego Wschodu. Poznaj Oblicza Japonii z MisjaGO!

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Wycieczki do Japonii – odwiedź z nami Kraj Kwitnącej Wiśni

Oblicza Japonii - Wycieczka do Japonii (extra dzień w Kioto)
Potwierdzone najbliższy: 10.05.2024

Promocyjne terminy

10.05.2024 – 21.05.2024

Warszawa-Chopin

ceny od
12995 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 12795 zł (13.11.2023)

Pozostał tylko1termin

10.05.2024 – 21.05.2024

Nie zwlekaj!
Zobacz
Młodzieżowa wycieczka do Japonii
Potwierdzone najbliższy: 23.06.2024

Promocyjne terminy

23.06.2024 – 02.07.2024

Warszawa-Chopin

ceny od
12695 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 12695 zł (24.11.2023)

Pozostał tylko1termin

23.06.2024 – 02.07.2024

Nie zwlekaj!
Zobacz
Wycieczka do Japonii - Nippon dla Aktywnych
Potwierdzone najbliższy: 04.07.2024

Promocyjne terminy

04.07.2024 – 13.07.2024

Warszawa-Chopin

ceny od
12495 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 12495 zł (14.11.2023)

Pozostał tylko1termin

04.07.2024 – 13.07.2024

Nie zwlekaj!
Zobacz
Młodzieżowa wycieczka do Japonii
Potwierdzone najbliższy: 19.08.2024

Promocyjne terminy

19.08.2024 – 29.08.2024

Warszawa-Chopin

ceny od
12495 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 11995 zł (13.11.2023)

Pozostał tylko1termin

19.08.2024 – 29.08.2024

Nie zwlekaj!
Zobacz
Wycieczka do Japonii śladami mangi i anime
Potwierdzone najbliższy: 02.09.2024

Promocyjne terminy

02.09.2024 – 12.09.2024

Warszawa-Chopin

ceny od
12499 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 12499 zł (01.12.2023)

Pozostał tylko1termin

02.09.2024 – 12.09.2024

Nie zwlekaj!
Zobacz

Warszawa-Chopin

ceny od
12795 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 12795 zł (24.11.2023)

Pozostał tylko1termin

18.10.2024 – 27.10.2024

Nie zwlekaj!
Zobacz

Wakacje w Japonii – poznaj Daleki Wschód

Japonia, zaliczana do krajów Dalekiego Wschodu, to coraz popularniejszy cel podróży, również wśród Europejczyków. Leżąca w zachodniej części Pacyfiku, rozrzucona po wielu wyspach Japonia jest obecnie jedenastym państwem pod względem liczby ludności na świecie. Ciekawe ukształtowanie terenu, egzotyczna przyroda i fascynująca kultura sprawiają, że z roku na rok wycieczki do Japonii są coraz chętniej wybierane przez turystów z całego świata. Choć wyprawa z Polski do Japonii zajmuje średnio około 12 godzin, warto przynajmniej raz w życiu odwiedzić ten piękny kraj!

Wypoczynek na japońskich wyspach

Wakacje w Japonii nie mogą się odbyć bez wizyty na wyspach Honsiu i Kiusiu. Honsiu jest spośród nich największa (stanowi ponad połowę całkowitej powierzchni kraju!) i rozciąga się między Morzem Japońskim, Morzem Wewnętrznym i Oceanem Spokojnym. Znajduje się tu stolica państwa – Tokio. Z pozostałymi trzema dużymi wyspami Japonii Honsiu jest połączone mostami oraz tunelami, z których jeden – Seikan jest najdłuższym na świecie podmorskim tunelem kolejowym. To tu, oprócz współczesnej, znajdują się też dawne stolice – Nara i Kioto. Tokio czaruje i zadziwia nowoczesnością, wielkomiejskim gwarem i tysiącami świateł. Obok znajdujących się tu nowoczesnych aglomeracji miejskich i zaawansowanych węzłów transportowych, wyspa Honsiu jest bogata w zachwycającą przyrodę. Turyści chętnie odwiedzają Park Narodowy Fudżi-Hakone-Izu, niektórzy też wspinają się na Górę Fudżi (Fuji).

Kiusiu to trzecia pod względem wielkości i zarazem najcieplejsza wyspa kraju. Podczas naszej wycieczki do Japonii to tam śpimy w hotelach z długą tradycją – ryokanach. W największym mieście wyspy – Fukuoce – mieszczą się liczne nowoczesne obiekty sportowe, uniwersytety oraz muzea. To także ważne centrum handlu, biznesu i transportu w tym regionie świata.

Wycieczki do Japonii – poznaj dawne stolice

Podczas wyprawy do Japonii oferowanej przez nasze biuro podróży poznasz miejsca pamiętające najstarsze dzieje. Wśród nich znajdują się wcześniejsze stolice kraju: Nara, która pełniła tę funkcję jako pierwsza, oraz późniejsza stolica – Kioto.

Nara to niewielkie miasto, które było siedzibą cesarskiego dworu oraz stolicą kraju w VIII wieku. Wśród turystów miasteczko jest znane w pierwszej kolejności z… jelonków. Występują one licznie w Parku Nara – żyją wolno, lecz dobrze znają ludzi. Gdy zauważą nadchodzących spacerowiczów, podchodzą i oczekują poczęstunku. W zamian często pozwalają się pogłaskać. Warto wiedzieć, że w tym rejonie jelenie są uważane za święte zwierzęta chroniące miasto i cały kraj. Nara to jednak nie tylko jelonki. Można tu zobaczyć świątynie buddyjskie, z których najstarsze pochodzą nawet z VII wieku, a także Nara-machi – zabudowę małych uliczek pamiętających XVII i XVIII wiek (współcześnie znajdują się tu liczne kawiarenki i sklepiki z pamiątkami).

Stołeczne Kioto przez tysiąc lat!

Kioto z kolei cieszyło się statusem stolicy ponad 1000 lat, bo od roku 794 aż do 1868! Było wówczas nie tylko centrum politycznym kraju, ale też ważnym ośrodkiem kultury. Otoczone z trzech stron górami, u ich podnóża prezentuje odwiedzającym liczne zabytki. Miasteczko słynie zresztą z przywiązania do tradycji i to tu właśnie zobaczymy wiele tradycyjnych herbaciarni i teatrów, sporą liczbę gejsz oraz przygotowujących się do tego zawodu uczennic nazywanych maiko. Do najciekawszych zabytków, które warto obejrzeć, spędzając wczasy w Japonii, należy tzw. Złoty Pawilon – świątynia zen oraz sanktuarium Fushimi Inari, gdzie nadal odbywają się liczne ceremonie i festiwale. Nasza wyprawa do Japonii pozwoli Ci zajrzeć także do tych miejsc.

Wycieczki objazdowe po Japonii to także obowiązkowa wizyta w Hiroszimie. Miasto to doświadczyło tragicznych skutków zastosowania broni jądrowej przez Stany Zjednoczone w 1945 roku. Warto tu odwiedzić miejsca upamiętniające te dramatyczne wydarzenia (między innymi Park Pokoju). Podczas naszej wycieczki odwiedzimy także leżącą w prefekturze Hiroszima wyspę Itsukushima. Zobaczymy tu tzw. bramę tori będącą elementem chramu, czyli miejsca kultu religii shinto. Brama wygląda malowniczo podczas przypływu, kiedy wydaje się unosić na wodzie. Takie wspaniałości tylko podczas wycieczki do Japonii!

Japoński przepis na zdrowie – wycieczki do Japonii i tamtejszych ciepłych źródeł

Japonia jest krajem, w którym ogromną wagę przykłada się do zdrowego stylu życia i dbania o szeroko pojęty dobrostan. Nie bez powodu Japończycy uchodzą za jeden z najzdrowszych i długowiecznych narodów świata. Warto pamiętać choćby o tradycyjnej (zdrowej!) kuchni japońskiej, o której jeszcze wspomnimy. Ogromną popularnością (zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Japonii) cieszą się baseny termalne i gorące źródła (tzw. onseny). Dostarczają nie tylko cudownych chwil podczas relaksu. Ze względu na dużą zawartość minerałów, kąpiel w onsenach ma właściwości prozdrowotne.

W czasie wycieczki do Japonii warto choć raz skorzystać z ich dobrodziejstw, pamiętając jednak o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim: kąpiemy się nago. Przed wejściem koniecznie starannie się myjemy i wiążemy włosy w taki sposób, by nie moczyły się w wodzie. Ciekawą, choć dla wielu problematyczną regułą jest to, że do większości onsenów nie są wpuszczane osoby z tatuażami. Tradycyjnie w Japonii rysunki na ciele są bowiem kojarzone z przynależnością do Yakuzy – japońskiej mafii.

Warzywa, ryż i ryby, czyli opowieść o kuchni japońskiej

Japońska kuchnia jest znana na świecie nie tylko ze zbawiennego wpływu na zdrowie, ale także oryginalnych smaków oraz pięknego wyglądu dań. Odkąd podróże do Japonii stały się popularniejsze w Europie, chętnie przywozimy z nich składniki oraz przepisy na potrawy z tego odległego zakątka świata.

Czym charakteryzuje się japoński sposób gotowania? Podstawą jest ryż, który spotkamy zarówno w daniach słonych, jak i deserach. Nie jest to jednak ryż, jaki znamy z Europy, i z całą pewnością nie uświadczymy tu ryżu gotowanego w woreczkach. Ogromną rolę w japońskiej kuchni odgrywają świeże, wysokiej jakości ryby oraz owoce morza. Japończycy używają w swoich potrawach także dużej ilości warzyw i wodorostów.

Co je Japończyk – przekonaj się podczas wycieczki do Japonii

Do flagowych dań kuchni japońskiej należy m.in. ramen, od pewnego czasu popularny również w Polsce. Jest to rodzaj rosołu, z dodatkiem gotowanego w wywarze specjalnego makaronu oraz mięsa, jajek, wodorostów czy grzybów. Spędzając wakacje w Japonii warto wybrać się też na pierożki gyoza. Są one wypełnione farszem mięsnym lub warzywnym, doprawionym imbirem i czosnkiem; mogą być gotowane lub smażone. Popularna w Kraju Kwitnącej Wiśni przekąska to onigiri – z ryżu z dodatkiem ryby, w charakterystycznym kształcie trójkąta lub owalu. Gdy najdzie nas ochota na coś słodkiego, sięgnijmy po mochi (ryżowe ciastka, często nadziewane truskawkami lub pastą z fasoli azuki) albo namagashi (słodkie przekąski serwowane podczas ceremonii herbacianych).

Jeśli chcemy zabrać kawałek kulinarnej Japonii do domu, by przypominał nam udany wypoczynek w Krainie Wschodzącego Słońca, niezłym pomysłem będą np. nietypowe dla Europejczyków słodycze (warto wiedzieć, że Japończycy mają niemal sto smaków popularnego wafelka KitKat!), suszone wodorosty i azjatyckie grzyby lub… zestaw oryginalnych japońskich pałeczek. Zapraszamy w podróż do Japonii. Zwiedzanie i wypoczynek w tym niezwykłym kraju mogą stać się początkiem dłuższej przygody z Krajem Kwitnącej Wiśni.

 • Tokio – jedna z największych metropolii świata
 • Fuji – nocleg w tradycyjnym japońskim ryokanie
 • Shinkaneny – pierwsze pociągi wysokich prędkości na świecie
 • Nara– pierwsza stolica Japonii, park z jelonkami

 • Hiroszima– świadek tragicznych wydarzeń z 1945 r., Muzeum Bomby
 • Itsukushima – słynna brama tori wznoząca się wpprost z wody
 • Onseny – kąpiel w tradycyjnych japońskich gorących źródłach
 • Himeji – odwiedź słynny Zamek Białej Czapli
 • Kurashiki – „Japońska Wenecja” i rejs tradycyjnymi łodziami
 • Kioto– Złoty Pawilon i słynna świątynia Fushimi Inari
 • Shibuya – historia wiernego psa Hatchiko
 • Autentyczna japońska kuchnia i ceremonie herbaciane


wycieczki do japonii
wycieczki do Tokio
japonia wycieczki
japonia tanie wyjazdy
wycieczki japonia
japonia co zwiedzać
japonia wycieczki objazdowe
wycieczki kwitnienie wiśni
wycieczka do japonii
japonia wycieczka