MEKSYK – odkryj z nami egzotyczne smaki dawnego imperium w Ameryce. Skarby Meksyku z MisjaGO!

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Odwiedź z nami Kraj Azteków!

Warszawa-Chopin

Berlin

ceny od
9197 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 9197 zł (03.12.2023)

Pozostał tylko1termin

15.03.2024 – 23.03.2024

Nie zwlekaj!
Zobacz

Poznaj ojczyznę sombrero – wakacje w Meksyku

Jakie są Twoje pierwsze skojarzenia, gdy słyszysz słowo „Meksyk”? Tequila, guacamole, pikantna zupa z fasolą? Azteckie ruiny i maski malowane w kolorowe czaszki? A może wąsaty jegomość w sombrero na głowie? To oczywiście słuszne skojarzenia, jednak ten kraj to o wiele, wiele więcej! W czasie naszej wycieczki do Meksyku zobaczysz zabytki sprzed wieków, bajeczne krajobrazy i rajskie plaże. Będzie także okazja, by skosztować pikantnej, aromatycznej kuchni, jakiej nie znajdziesz nigdzie indziej na świecie.

Wycieczki do Meksyku – poznaj zatłoczony, barwny i pikantny kraj!

Oficjalna nazwa kraju to Meksykańskie Stany Zjednoczone, jednak mało kto posługuje się tym formalnym określeniem. Meksyk to państwo w Ameryce Północnej graniczące ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki, Gwatemalą i Belize. Ma dostęp do wód takich jak Ocean Spokojny, Zatoka Meksykańska oraz Morze Karaibskie. Jego stolicą jest miasto o tej samej nazwie – założone w XIV wieku przez Azteków, dziś uznawane za czwartą co do gęstości zaludnienia aglomerację świata.

Meksyk to kraj barwny, wypełniony legendami, a także często kojarzony z różnymi dziełami popkultury. Stąd pochodziła legendarna malarka Frida Kahlo, a także miłość jej życia – Diego Rivera. Ich historię opowiada film „Frida” z 2002 roku, w którym możemy zobaczyć autentyczne miejsca w Meksyku, np. Pałac Narodowy w Mexico City i azteckie piramidy w Teotihuacan. Meksyk zobaczymy także w takich produkcjach jak „I twoją matkę też”, „Desperado” czy „Człowiek w ogniu”. Większość z nas kojarzy z tym krajem także pikantne papryczki, kapelusze sombrero oraz święto Dia de los Muertos. Ten meksykański wariant Święta Zmarłych to fascynujące tradycje, obce naszej kulturze – malowanie twarzy w kolorowe maski (często przedstawiające czaszkę), przebieranie się za różne postaci oraz przynoszenie poczęstunków na groby zmarłych bliskich.

Warto choć raz pojechać na wczasy w Meksyku, by poznać jego bogatą kulturę, pełnych temperamentu mieszkańców oraz niezwykłą przyrodę. Aromatyczna, pikantna kuchnia będzie idealnym dopełnieniem takiej podróży.

Wyprawa do Meksyku, kraju piramid

Nie bez powodu niezwykle często przywoływanym obrazem w kontekście Meksyku są piramidy. Są one wszak charakterystycznie nie tylko dla nieco bliższego nam Egiptu, ale także dla tego amerykańskiego kraju. Aztekowie zamieszkujący te tereny wiele wieków temu tworzyli niezwykłe budowle, których pozostałości przetrwały do czasów współczesnych. Podczas wyprawy zorganizowanej przez nasze biuro podróży będziesz mieć okazję obejrzeć największą z nich.

Piramida Słońca, bo o niej mowa, jest trzecią pod względem wysokości piramidą na świecie i wraz z usytuowaną nieopodal Piramidą Księżyca oraz Cytadelą tworzy kultowe centrum miasta Teotihuacan. Jej nazwa pochodzi już z czasów Azteków, którzy je zbudowali, przypuszczalnie ok. I wieku n.e. Obecnie to jeden z najważniejszych ośrodków archeologicznych na świecie. Zobaczymy także piramidę w Choluli, której objętość szacowana jest na ok. 3,3 miliona metrów sześciennych, co czyni ją największą pod tym względem piramidą świata. Była to świątynia ku czci Quetzalcoatla, która powstawała przez wiele stuleci, bo od III wieku p.n.e. do IX wieku n.e.

Z wizytą w miastach Meksyku

W czasie naszej podróży do kraju tequili i kapeluszy sombrero zwiedzimy kilka bardziej i mniej znanych miast. Jednym z nich będzie Puebla. Znajduje się tu kilka ciekawych zabytków, m.in. szesnastowieczna katedra z najwyższą w Meksyku dzwonnicą, wybudowany w XIX wieku ratusz czy siedemnastowieczny kościół Santo Domingo.

Warte odwiedzenia jest także znane z obróbki srebra Taxco. To malownicze miasteczko wybudowano na wysokości aż 1800 m, na zboczu góry należącej do Kordyliery Wulkanicznej. Strome uliczki i białe domki wydają się niemal zawieszone na skałach. Choć nie wydobywa się tu już srebra, to od niego zaczął się rozkwit i sława miejscowości. Prócz nieczynnej kopalni znajdziemy tu kilka interesujących zabytków: kościół Santa Prisca, kościół San Bernardino, willa Casa Borda. Uwagę zwraca również figura Chrystusa na jednej ze skał, widoczna niemal z każdego miejsca w Taxco.

Podczas wycieczki do Meksyku odwiedzimy także Guadalupe. To tu według przekazów w 1531 roku miało dojść do objawień Matki Boskiej. Wydarzenie to jest najstarszym objawieniem maryjnym oficjalnie uznanym przez Kościół Katolicki. Matka Boska z Guadalupe jest najważniejszą świętą postacią dla Meksykanów.

I wreszcie Acapulco. Trudno sobie wyobrazić wakacje w Meksyku bez wizyty w tym portowym mieście na wybrzeżu Oceanu Spokojnego położonym na południe od Mexico City. Acapulco to miasto rozrywkowe – mnóstwo tu barów, klubów i ciągle grającej muzyki, szczególnie w lutym, gdy organizowany jest huczny karnawał. Jest to też miejsce doskonałe dla rodzin z dziećmi lubiących spędzać czas w różnego rodzaju parkach rozrywki. W większości miejsc turystycznych bez problemu dogadamy się w języku angielskim. Znajdzie się tu także coś dla zainteresowanych zabytkami – hiszpański fort San Diego czy kościół Nuestra Senora de la Soledad. Acapulco to jednak jeszcze coś…

Wczasy w Meksyku – coś dla fanów plażowania

Nie każdy wie, że Meksyk to także prawdziwy raj dla osób kochających zwiedzanie i wypoczynek nad wodą. Prym wśród miejscowości zapewniających idealny relaks nad oceanem wiedzie Acapulco. Wśród wielu doskonale zagospodarowanych, pięknych plaż wyróżniają się Caleta i Caletilla, których położenie powoduje, że nie docierają tu oceaniczne fale, co gwarantuje sielski wypoczynek. Lazurowo czysta woda zachęca także do nurkowania. Spragnieni mocniejszych wrażeń chętnie przychodzą na klif La Quebrada, z którego doświadczeni nurkowie ku uciesze i jednocześnie przerażeniu obserwujących skaczą do niewielkiej zatoczki. Podczas naszej wyprawy do Meksyku coś dla siebie znajdą także wielbiciele jaskiń. Odwiedzimy bowiem grotę Cacahuamilpa – jedną z najpiękniejszych na kontynencie. Znajduje się ona w Parku Narodowym Grutas de Cacahuamilpa położonym w stanie Guerrero, w pobliżu miasta Taxco. To jeden z największych systemów jaskiń na świecie. Można tam podziwiać nietypowe formacje skalne mieniące się wieloma kolorami.

Wycieczki do Meksyku – aż ślinka cieknie!

Podróże do Meksyku nieodłącznie wiążą się z pikantnym jedzeniem. Kraj słynie z wyrazistych, aromatycznych przypraw i – przede wszystkim – z ostrych papryczek. Kuchnia bazuje głównie na fasoli i kukurydzy pod różnymi postaciami. Meksykanie chętnie wzbogacają swoje dania limonką, awokado czy czekoladą (nawet dania wytrawne!). W daniach obiadowych króluje mięso, a jako przekąski na ulicznych straganach nierzadko są sprzedawane… prażone koniki polne.

Kiedy nasze wycieczki objazdowe przywiodą Cię do Meksyku, koniecznie skosztuj prawdziwego burrito w pszennej tortilli, eleganckiej sałatki ceviche oraz mocno paprykowych enchiladas.

Meksykanie lubią słodkości, szczególnie te bazujące na owocach lub kakao. Spędzając wczasy w Meksyku, warto spróbować ciasta limonkowego, pochodzących z Hiszpanii churros (najlepiej z sosem czekoladowym) oraz waniliowo-orzechowego deseru Natilla de Nuez.

 • miasto Meksyk – jedna z największych metropolii świata
 • Teotihuacan – słynne piramidy słońca i księżyca
 • katedra w mieście Meksyk – liczne pamiątki polskie
 • Cacahuamilpa – największe jaskinie Ameryki Łacińskiej

 • Cholula – największa objętościowo piramida świata
 • Tonantzintla – kościółek w stylu baroku folklorystycznego
 • Pueblo – miasto znane ze swoich słodyczy
 • Taxco – meksykańska stolica srebra, wizyta w warsztacie
 • Acapulco – wypoczynek nad oceanem w formule All Inclusive
 • Muzeum Antropologii – wspaniale pokazane dzieje kultur przedkolumbijskich
 • Autentyczna meksykańska kuchnia i jej smakołyki


Meksyk wycieczki
wycieczka do Meksyku
wycieczki meksyk itaka
wczasy meksyk rainbow
meksyk objazd itaka