fbpx
Skip to content

AZJA – odwiedź z nami ten magiczny kontynent!

Magiczna Samarkanda i potężne mury Chiwy – wycieczki do Uzbekistanu

Zieleń herbacianych pól, słoneczne plaże i tysiące lat historii – wycieczki na Sri Lankę

Potęga Angkor Wat, warsztaty kulinarne, targi krabów – wycieczki do Kambodży

Kolory, smaki i religie subkontynentu – wycieczki do Indii

Tradycja Shogunów i nowoczesność Shinkansenów – wycieczki do Japonii

K-pop, nowoczesność Seulu i natura Jeju – wycieczki do Korei

Smaki Orientu, sztuki walki i armia z terakoty – wycieczki do Chin

Wycieczki do Uzbekistanu

Uzbekistan – niesamowity, magiczny kraj w samym sercu Azji. Leżący na dawnym Jedwabnym Szlaku, który łączył chiński Xi’an z basenem Morza Śródziemnego i z Europą. To właśnie tą starożytną trasą z Europy do Azji (oraz z Azji do Europy) wędrowały karawany, towary, przyprawy, ale też ludzie oraz idee. Dzięki wymianie handlowej bogaciło się wiele miast (i całych państw!) leżących na szlaku. Jednym z takich miejsc jest właśnie Uzbekistan.

Dlatego właśnie każda wycieczka do Uzbekistanu to unikatowa szansa poznania pamiątek sprzed stuleci, które zbudowano w miastach Jedwabnego Szlaku. W Chiwie, położonej na skraju pustyni, powstała arcybogate miasto otoczone najpotężniejszymi murami w tej części świata. Buchara z kolei słynie z potężnych meczetów, medres, krytych bazarów oraz wspaniałej dzielnicy żydowskiej. Najsłynniejsze miasto zwiedzane podczas wycieczki do Uzbekistanu – Samarkanda – to dla wielu synonim Jedwabnego Szlaku. To słynny Registan, to również mauzoleum Timurlana. Ale to także unikatowe obserwatorium Ulug Bega oraz – przede wszystkim – niesamowity kompleks Shach-i-Zinda. Zapraszamy zatem na wyjazd do Uzbekistanu – poznajcie ten kraj z nami!

Wycieczki na Sri Lankę

Sri Lanka – „Łza na Oceanie”. Niesamowita wyspa łącząca w sobie wszystko, co najlepsze w Azji. To tutaj styka się ze sobą barwny świat wysp Oceanu Indyjskiego oraz – za niewielką cieśniną – Azji. Właśnie na Sri Lance możemy doświadczyć spokojnych wędrówek po herbacianych polach, aby wkrótce później odpocząć na słonecznych plażach pod palmą. A kolejnego dnia można poznać niesamowite starożytne lankijskie miasta czy świątynie buddyjskie sprzed wieków.

Wycieczka na Sri Lankę to kilkanaście dni wspaniałej egzotyki. To nie tylko nowe, nieznane nam potrawy, ale również szansa na unikatowe doświadczenie – kulinarny kurs kuchni lankijskiej. Oprócz tego skosztujesz też słynnej cejlońskiej herbaty – zarówno podczas wizyty w herbaciarni, jak i na codzień, popijając doskonałą herbatę w lokalnych knajpkach czy barach.

Podczas wycieczki na Sri Lankę będziemy przemieszczać się oczywiście przede wszystkim własnym busem, ale damy Wam też okazję przejażdżki kultową lankijską trasa kolejową oraz wehikułem Azji – tuk-tukiem. Wyprawy na Sri Lankę to również okazja poznania dawnej kultury Cejlonu oraz jego religii – buddyzmu. Poznając ten ostatni odwiedzimy wspaniałe jaskiniowe świątynie, zobaczymy ważne buddyjskie relikwie czy po prostu niewielkie ołtarzyki czy pomniki.

Wycieczki do Kambodży

To niezwykły kraj, łączący w sobie to, co najlepsze w Azji. Z jednej strony napotkamy tutaj piękne plaże, ale z drugiej może raczyć się niesamowitą historią dawnego, czy bardziej współczesnego państwa Khmerów. A jeśli dodamy do tego ciepły klimat, przyjaznych ludzi i oryginalną kuchnię, to z tego konglomeratu wyłania się naprawdę wspaniały pomysł na wakacje: wycieczka do Kambodży, Odwiedźcie zatem serce Indochin wspólnie z nami!

Ten kraj ma bardzo wiele do zaoferowania tym, którzy wybiorą wyprawy do Kambodży. To jej dawna historia – przecież Angkor było (według wielu historyków) przed wiekami największym miastem świata. Pozostało z niego wiele cudownych świątyń, pomiędzy którymi przechadzają się buddyjscy mnisi. Niektóre z ruin są urokliwie obrośnięte konarami drzew. No i jest to jedno z tych miejsc, gdzie na pewno chciałbyś mieć zdjęcie o wschodzie lub zachodzie słońca. Ale spotkasz tu również trudne współczesne dzieje – znane Pola Śmierci czy stołeczne liceum przerobione na miejsce kaźni…

Ale wycieczki do Kambodży to również radość ze słońca, z egzotycznych owoców, z kuchni! Tej ostatniej spróbujesz w dwojaki sposób: nasza wyprawa do Kambodży to również wycieczka kulinarna – zabierzemy Cię na autentyczny miejscowy targ. Z kupionych tam składników sam przygotujesz swoje pierwsze khmerskie danie!

Wycieczki do Indii

Wyprawy do Indii to dla większości z nas wejście do innego świata! Bogactwo kultur, różnorodność smaków i zapachów, feeria barw – to wszystko, co oferuje każdemu uczestnikowi wycieczka do Indii! Pamiętajmy również, że ten arcyciekawy kraj jest również niezwykle różnorodny – kulturowo, religijnie, kulinarnie czy krajobrazowo. Z czymś zupełnie innym spotkamy się na północy i na południu; w górach i wśród namorzyn, na pustyni i na plaży w Goa.

Planując wycieczki do Indii rozważcie jeden z naszych dwóch programów: daleką, mniej znaną północ kraju oraz egzotyczne południe. To dwa zupełnie odmienne miejsca. W górskim Ladakhu czy Zanskarze spotkacie surową, górską przyrodę. Krajobraz będzie suchy, a zza zakrętów szosy wyglądać będą kolorowe klasztory buddyjskie na tle ośnieżonych himalajskich szczytów. Z kolei wyprawa do Indii Południowych to coś zupełnie innego. To właśnie tutaj zwiedzisz niezwykle barwne świątynie hinduistyczne, skosztujesz autentycznych pikantnych potraw. A po tych wszystkich doznaniach zanurzysz się w błękitnym morzu na Goa. Aż tyle zaoferują Ci nasze dwie wyprawy do Indii!


indie wycieczki
sri lanka rainbow
wycieczki uzbekistan soliści
wycieczki kambodża
wycieczki do indii soliści
wycieczka na sri lankę itaka
wycieczki do kambodży rainbow
wycieczka do uzbekistanu soliści
goa wycieczki indie
sri lanka wycieczki itaka