fbpx
Skip to content

USA – odkryj z nami magię Stanów Zjednoczonych. Poznaj nasz American Dream!

Wycieczki do Stanów Zjednoczonych

Wycieczka do Stanów –amerykański sen na jawie

Westernowe miasteczka, metropolie z imponującymi drapaczami chmur, rozległe kaniony i parki narodowe skrywające najpiękniejsze cuda natury, centrum światowego przemysłu filmowego, Dolina Krzemowa, w której powstają projekty technologiczne zmieniające bieg historii. Stany Zjednoczone są rozległym państwem kontrastów, tyglem kulturowym i ziemią obiecaną dla osób szukających lepszego życia. Dla wielu obieżyświatów to właśnie Stany Zjednoczone Ameryki Północnej są celem podróży znajdującym się na szczycie listy marzeń. Najwyższa pora przestać wodzić palcem po mapie i snuć wielkie plany – czas je zrealizować! Podczas wycieczki do USA zorganizowanej przez nasze biuro podróży poznasz najsławniejsze, ikoniczne miejsca na mapie Stanów oraz zagłębisz się w zupełnie nieznane rejony. Sprawdź naszą ofertę i spędź z nami niezapomniane wakacje w Ameryce!

wycieczka do usa

Pierwszy przystanek podczas wycieczki do Ameryki: Nowy Jork

Wakacje w Ameryce zaczniemy od wizyty w jednym z największych megalopolis na świecie. Nasze biuro podróży zabierze Cię do Nowego Jorku – największego pod względem liczby ludności miasta USA. Oblewany przez Atlantyk Nowy Jork jest położony na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Metropolia odgrywa ogromne znaczenie w rozwoju światowego biznesu, sztuki, badań i technologii oraz międzykontynentalnej polityki. Uważany jest za światową stolicę kultury i finansów. To właśnie tutaj znajduje się siedziba ONZ, rozsławione Metropolitan Museum of Art i Broadway oraz Wall Street, na której skupiają się najważniejsze instytucje finansowe (na przykład Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych NASDAQ czy AMEX)

Urlop w Stanach to doskonała okazja, aby poznać miasto, które nigdy nie zasypia. Nasi piloci wezmą Cię w miejsca, które do tej pory podziwiałeś w hollywoodzkich filmach, programach informacyjnych i magazynach. Na liście największych atrakcji Nowego Jorku znajdują się między innymi: Statua Wolności, Empire State Building, rozświetlony Manhattan, Centrum Rockefellera, Piąta Aleja ociekająca luksusem, zatłoczony Times Square, memoriał stworzony na cześć ofiar zamachu na World Trade Center oraz najbardziej znany park świata – Central Park.

Śladami największych polityków: Waszyngton

Wycieczka do Stanów nie będzie „zaliczona”, jeśli nie odwiedzisz stolicy kraju. Waszyngton nie należy do żadnego stanu – stanowi terytorium federalne. Stolica USA zachwyci Cię wszechobecną zielenią, monumentalizmem i stosunkowo niską zabudową. Zamiast strzelistych wieżowców znajdziesz tutaj szerokie, zielone aleje, przy których rosną wiśnie, reprezentacyjne budynki rządowe, zabytki upamiętniające krótką, ale burzliwą historię kraju. Najbardziej ikoniczne obiekty skoncentrowane są wokół National Mall, czyli trzykilometrowej ulicy z szerokimi trawnikami urozmaiconymi oczkiem wodnym. Podczas spaceru będziemy podziwiać Capitol pełniący funkcję siedziby Kongresu Stanów Zjednoczonych (czyli amerykańskiego parlamentu) oraz jeden z najbardziej strzeżonych i niedostępnych budynków świata – Biały Dom będący oficjalną rezydencją głowy państwa. Charakterystycznymi elementami krajobrazu miasta są strzelisty Washington Monument oraz mauzoleum Abrahama Lincolna.

Doskonale wiemy, że uroki miejskich ulic i lokalnych atrakcji najlepiej poznawać w swoim własnym tempie. W harmonogramie wycieczki do USA nie mogło zabraknąć czasu wolnego, który wykorzystasz dokładnie tak, jak chcesz. Podczas wolnego dnia będziesz mógł odwiedzić restauracje i kawiarnie serwujące lokalne przysmaki, zrobić zakupy czy wsiąść w metro i eksplorować Nowy Jork na własną rękę.

wycieczki do nowego jorku

Wakacje w Ameryce dla każdego

Obawiasz się, że wycieczka do Stanów wymaga doświadczenia w podróżowaniu? Nic bardziej mylnego! Wycieczki do USA organizowane przez nasze biuro cieszą się ogromną popularnością wśród osób w różnym wieku. Na pokład zapraszamy zarówno doświadczonych podróżników, jak i osoby, które do tej pory nie wyjeżdżały poza kraj. Program wycieczek jest tworzony przez pilotów, którzy uwzględniają potrzeby osób o zróżnicowanej kondycji, stanie zdrowia i preferencjach.

usa wycieczki objazdowe

Kiedy zaplanować urlop w Stanach?

Zastanawiasz się, kiedy jest idealny moment na wakacje w Ameryce? Wycieczki do Stanów organizowane są przez cały rok. Ze względu na ogromną powierzchnię kraju, klimat w różnych częściach mocno się od siebie różni. W USA dominuje klimat umiarkowany. Na wschodnim wybrzeżu, w odwiedzanych przez nas miejscach, średnie temperatury niewiele różnią się od tych w Polsce. Latem osiągają 26-30 °C w ciągu dnia, a zimą: 4-7 °C. Opady równomiernie rozkładają się przez cały rok. Nowy Jork i okoliczne miasta mają wiele do zaoferowania niezależnie od pory roku. Zimą, w okresie bożonarodzeniowym, zachwycisz się bajkowymi dekoracjami, a latem i wczesną jesienią – bujną przyrodą i leniwą atmosferą sprzyjającą organizacji pikników w Central Parku.

nowy jork co zwiedzać

Przed wylotem: co powinieneś wiedzieć?

Wakacje w Ameryce są fascynującą przygodą, do której trzeba odpowiednio się przygotować. O czym powinien pamiętać każdy, kto chce spędzić kilka dni za oceanem? Przygotowania do wyjazdu należy zacząć znacznie wcześniej niż kilka dni przed wylotem. Polacy podróżujący do Stanów nie potrzebują już standardowej wizy, jednak nawet uproszczenie przepisów nie pozwala na swobodne przekroczenie granicy. Każdy podróżujący wkraczający na teren USA musi wcześniej wyrobić pozwolenie ESTA. Aby poprawnie przejść procedurę, będziesz potrzebować ważnego paszportu biometrycznego. Biuro podróży Misja GO! może pomóc w wypełnieniu wszystkich dokumentów niezbędnych do otrzymania pozwolenia. Ponadto osoby, które nie ukończyły jeszcze 21 lat, nie mogą samodzielnie zameldować się w hotelu.

Walutą obowiązującą w Stanach Zjednoczonych jest dolar amerykański. Ceny są średnio dwa razy wyższe niż w Polsce. Powszechnie stosowaną formą płatności są karty kredytowe. Karty debetowe są znacznie mniej popularne, co może wiązać się z pewnymi utrudnieniami podczas zakupów. Koniecznie spakuj do walizki przejściówkę! W USA stosowane są tylko gniazdka typu A lub B, do których nie pasują standardowo używane w Europie wtyczki.

Zaufane biuro podróży – gwarancja jedynie pozytywnych przeżyć

Udany urlop w Stanach? Skorzystaj z usług profesjonalistów, którzy od lat towarzyszą globtroterom w dalekich wyprawach. Wszyscy uczestnicy wycieczki do USA otoczeni są opieką doświadczonych pilotów, rezydentów i lokalnych partnerów. Dbamy o komfort każdego uczestnika, dlatego podróżujemy w kameralnych grupach. Nasza przygoda w branży turystycznej rozpoczęła się już w 2010 roku! Na przestrzeni lat wzbogaciliśmy swoją ofertę o odległe i nieoczywiste kierunki. Nasza kadra nieustannie poszerza swoje kompetencje. Jesteśmy członkiem prestiżowego Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA). Uczestnicy wyjazdów do Stanów objęci są ubezpieczeniem w firmie Signal Iduna. Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości powstrzymujące Cię przed wielką życiową przygodą!


waszyngton wycieczki
usa wycieczki objazdowe
wycieczki stany zjednoczone
nowy jork wycieczki
wycieczka do nowego jorku