fbpx
Skip to content

KAMBODŻA I LAOS – odwiedź z nami egzotyczne i barwne Indochiny!

Laos i Kambodża czekają na Ciebie!

Brak ofert w tej sekcji

Wycieczki do Kambodży oraz do Laosu to unikatowa szansa zobaczenia krajów jeszcze nie dotkniętych przez masową turystykę. Krajów, w których czas biegnie znacznie wolniej, niż w Europie. Miejsc, gdzie gość – zwłaszcza z odległej Europy – nadal budzi pozytywne zaciekawienie. A jeśli dodamy do tego bajeczne, tropikalne krajobrazy, wspaniałe zabytki o historii sięgającej czasów przed naszą erą, możliwości aktywnego spędzenia czasu, uśmiechniętych ludzi i oryginalną, egzotyczną kuchnię, to wyłania się z tego pomysł na Podróż Życia. Jedziemy razem?

Przyroda i przygoda

Niemal na początku naszej przygody zaprosimy Was na krótki i łatwy trekking po północnej części Laosu. Jest ona zamieszkana przez liczne mniejszości etniczne. Wędrówka przez autentyczne laotańskie wioski pozwoli nam poznać prawdziwego ducha kraju, plantacje ananasów. Poznacie też indochińską dżunglę pełną dźwięków owadów i ptaków. Ale wędrówka nie będzie jedynym sposobem poznawania azjatyckiej przyrody – będziemy mieć również okazję spływu Mekongiem czy kąpieli w wodospadzie. Oczywiście cały czas towarzyszyć nam będzie bujna zieleń.

Ale to oczywiście nie wszystko. Komu mało zwykłego, spokojnego rejsu, będzie mógł wziąć udział w spływie kajakowym w okolicach Vang Vieng, pospacerować po Płaskowyżu Bolevan. Ważną atrakcją – jakże by inaczej – będzie jeszcze jeden spływ, oczywiście Mekongiem po jego zakolu. A więc: dla każdego coś miłego.

Wycieczki do Kambodży – poznaj codzienne życie Indochin

Wyprawy do Laosu to nie tylko wspaniałe zabytki i egzotyczna natura. W trakcie naszej wycieczki chcemy Wam zaprezentować również codzienne życie mieszkańców. Podczas trekkingu po wioskach na północy zobaczysz, jak żyją laotańskie mniejszości. To samo zobaczymy w drugiej części wyprawy do Kambodży. To tam odbędziemy wspaniały rejs po jeziorze Tonle Sap, zobaczymy pływające wioski, targi, przekonamy się, jak wygląda codzienne często ciężkie życie Khmerów. Ale to oczywiście nie wszystko. Każdy nasz leader, pilot wycieczki do Kambodży, chętnie da Wam czas na zanurzenie się w indochińską codzienność. Oczywiście pozwoli też na wędrówkę szlakami kambodżańskiego czy laotańskiego streetfoodu, na rozmowę z tubylcami czy po prostu na podpatrywanie zwykłego życia. Bo przecież po to się podróżuje!

Angkor – perła Indochin

Nie ma wyprawy do Kambodży bez Angkoru. Wbrew potocznemu rozumieniu, nie jest to tożsame z „Angkor Wat” – Wat bowiem to tylko mała, świątynna, część kompleksu. A cały Angkor to nieme świadectwo dawnej potęgi państwa Khmerów. To np. Ta Prohm, powszechnie znane miejsce, w którym drzewa wzięły we władanie wielowiekowe świątynie, oplatając je swoimi gałęziami i korzeniami. Angkor Thom z kolei to dawna, XII-wieczna stolica Khmerów.

No i oczywiście sam Angkor Wat, będący szczytowym osiągnięciem architektury khmerskiej, obecny we fladze symbol kraju, symbol Indochin i z pewnością jedno z tych miejsc na świecie, których nie można nie zobaczyć. Angkor Wat pełniło w epoce naszego średniowiecza rolę stolicy króla Suryavarmana II, a dziś jest nadal największą i najlepiej zachowaną świątynią w całym kompleksie.

Najsmutniejsze dzieje Indochin – Pola Śmierci podczas wycieczki do Kambodży

Pola śmierci Kambodża – to niestety najczarniejszy bodaj moment w całej historii tych ziem. Tragiczny w dwójnasób, gdyż mówimy tu przecież o latach 70. XX wieku. Pola to popularna nazwa terenu dawnego obozu Cheoung Ek, gdzie w drugiej połowie lat 70. stracono 17 tysięcy khmerskich mężczyzn, kobiet i dzieci; zginęło tu również dziewięciu gości z Zachodu. Kości zabitych, pozostałości ich ubrań zostały – świadomie! – rozrzucone po całym obszarze, natomiast czaszki (w liczbie ok. ośmiu tysięcy) ułożono według wieku i płci w Stupie Pamięci, otwartej dziesięć

Ale kambodżańskie Pola Śmierci to nie wszystko. W trakcie wycieczki do Kambodży zobaczymy również słynne muzeum Toul Sleng. Przed nastaniem reżimy Czerwonych Khmerów była to typowa stołeczna szkoła, przekształcona potem w miejsce przesłuchań i nazwana Więzieniem Bezpieczeństwa nr 21. Oby taka historia nigdy już się nie powtórzyła…

Jak więc widzicie, Kambodża wycieczki to program dla każdego – miłośnika natury; dla tego, kto chce poznać autentyczne lokalne życie, fana aktywności (szczególnie wodnych) i również tego, który chciałby poznać i niemal dotknąć historii tych ziem. Zapraszamy na wyprawy do Laosu, Kambodży, Indochin!

 • Angkor – najwspanialszy kompleks khmerskich świątyń i pałaców
 • Tonle Sap – słynne jezioro z pływającymi wioskami i targami
 • Pola Śmierci – niemy świadek tragicznej współczesnej historii Kambodży
 • Mekong – spływ najważniejszą rzeką Indochin

 • Luang Prabang – królewskie miasto północnego Laosu
 • region Ban – trekking po autentycznych wioskach mniejszości etnicznych
 • Vang Vieng – miasto pięknie położone w zakolu rzeki Nam Song
 • Vientiane – jego słynny Szmaragdowy Buddha
 • Płaskowyż Bolevan – ulga od upałów Laosu i miejsce znane z licznych wodospadów
 • Phu – najbardziej znane przedangkorskie świątynie Laosu
 • Tuktuki i targi – poznaj autentyczne życie Indochin
 • Kuang Xi – kąpiel w naturalnych basenach przy wodospadzie

laos wyprawy
wyprawy do laosu
wycieczki do laosu
kambodża wycieczki z polskim pilotem
wycieczka do kambodży
wyprawy do kambodży
laos wycieczki cena
wycieczki objazdowe kambodża
kambodża wycieczki objazdowe
wycieczki angkor wat