INDONEZJA – kraj tysięcy wysp

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Odwiedź z nami rajską Bali!

Brak ofert w tej sekcji

Indonezja – ogromny kraj, położony na ponad 17 tysiącach wysp, z których niemal każda oferuje coś innego. Ale z pewnością całe państwo to raj dla miłośników atrakcji wodnych, podwodnych i nadwodnych. Można tu snorkować, nurkować, pływać na bananie za motorówką, żeglować czy, po prostu, odpocząć w radosnej i niespiesznej atmosferze na jednej z tysięcy plaż. Wycieczka do Indonezji to również raj dla miłośników innych aktywności. Szczególnie odnajdą się tu Ci z Was, którzy kochają wspaniałe azjatyckie jedzenie, oczywiście kupowane w autentycznych miejscowych knajpkach. Zachęci? – zapraszamy zatem na wycieczki na Bali!

Wyprawa do Indonezji – odwiedź z nami raj dla aktywnych

Jak już napisaliśmy powyżej – Indonezja to kraj kilkunastu tysięcy wysp. Ale miejsce dla siebie znajdą tutaj również miłośnicy innych form aktywności. Można wybrać się na trekkingi po dżungli, można odwiedzić wioski zamieszkałe przez kolorowe i egzotyczne dla nas, Europejczyków, mniejszości etniczne. Można również wybrać się na trekking na jeden z licznych wulkanów Indonezji. Oczywiście wyspiarze oferują też wycieczki rowerowe (to tylko w bardziej płaskich miejscach), rejsy łodziami czy wyjazdy tuk-tukami do ciekawych miejsc w okolicy. Miłośnicy przyrody mogą, w trakcie wyprawy do Indonezji, podziwiać miejscową faunę czy florę. Natomiast nikt, naprawdę nikt, nie przejdzie obojętnie obok piękna indonezyjskiej natury. Musicie, tak: musicie uwiecznić ją na wielu zdjęciach, które potem pokażecie znajomym po powrocie do Polski.

Indonezja – kraj różnorodności

Zdradziliśmy już Wam, że niemal każda z tysięcy wysp oferuje przybyszom coś unikatowego. Ale Indonezja to kraj odmienny na bardzo wielu polach. Wprawdzie większość mieszkańców to muzułmanie, ale w wielu miejscach znajdziemy (jakże egzotyczne i barwne dla nas!) świątynie buddyjskie czy hinduistyczne. Co więcej: w niektórych miejscach kraju, głównie w Kalimantanie, Nowej Gwinei, Sulawesi czy Molukach znajdziemy również animistów, wyznających dawne, wyspiarskie obrządki religijne. Oczywiście to wszystko okraszone jest też kościołami czy świątyniami innych wyznać, również chrześcijańskich.

Komu mało różnorodności – w Indonezji można nie tylko odpoczywać pod gorącym, równikowym słońcem. Tutaj da się też marznąć w oczekiwaniu na wschód słońca w wyższych górach. Można kosztować zarówno wieprzowiny, przygotowanej przez hinduistów. A można trafić do muzułmańskiej knajpki, gdzie takiego mięsa w ogóle się nie uświadczy! Można oglądać tropikalną zieleń, a dzień później spoglądać na surowy krajobraz wyższych partii gór. A miłośnicy uroczystości (lub imprez) mogą świętować Nowy Rok kilkukrotnie: wg naszego, zachodniego kalendarza, wg chińskiego, islamskiego i hinduistycznego… Wystarczy tych rozmaitości?

Wycieczki na Bali – dlaczego wybieramy jogę właśnie tam?

Bali wycieczki – to nie tylko zwiedzanie rajskiej wyspy, ale również możliwość udziału w zajęciach jogi. Można zapytać; dlaczego miłośnicy tej właśnie aktywności wybierają często właśnie to miejsce. Na pewno to wspaniała opcja dla tych, którzy wolą rozłożyć matę do ćwiczeń nie w sali w fitness klubie, ale na wspaniałej plaży? Czy nie lepiej ćwiczyć w szumie palm, niż klimatyzacji? Czyż wreszcie nie lepiej robić to pośród ludzi, którym nie jest obcy (typowy dla Azji) spokój, jaki daje nam właśnie joga?

A poza tym: zajęcia jogi zajmują tylko część dnia, resztę czasu można wykorzystać (i tak to właśnie planujemy podczas każdej naszej wycieczki na Bali) na atrakcje w okolicy – rejsy na sąsiednie wyspy, krótkie wędrówki pod wspaniałe tropikalne wodospady, na snorkowanie czy doskonałe azjatyckie jedzenie. Tego wszystkiego nie zrobisz ćwicząc jogę w Twoim klubie, takie atrakcje zapewnia tylko egzotyczna wyspa!

Indonezja od kuchni – coś jeść w Kraju Tysiąca Wysp?

Jak już wspomnieliśmy – Indonezja jest krajem niezwykle różnorodnym. Ta odmienność przejawia się oczywiście w kuchni – każda z grup etnicznych ma w swoim dorobku lokalne wyroby, a (jak już napisaliśmy) każda z religii ma swoje „zakazane” potrawy. Dlatego podróżując między wyspami czy miastami Indonezji możemy próbować co rusz to nowych dań! Tradycyjne indonezyjskie warungi oferują kuchnię miejscową. Czasem (przyznajmy to szczerze) są to miejsca, w których służby sanitarne byłyby lekko zdziwione, ale nie można im odmówić autentyczności, prawdziwości. Słowem: naprawdę lokalnych smaków. A o takie kosztowanie chodzi przecież w podróży, tym bardziej takiej na koniec świata!

Wycieczki na Bali – tamtejszy mini-słownik kulinarny

Studiując miejscowe menu znajdziemy wiele potraw mających w nazwie człon „nasi” – to potrawy z ryżem. Jeśli z kolei znajdziemy „mie” – będą to dania z makaronem. Do specjałów miejscowej kuchni (podobnie, jak w wielu miejscach w Azji) należą też potrawy na bazie soi. Znów: jak to w Azji – wiele z kosztowanych przez nas potraw będzie (jak na europejski gust) dość pikantnych. Na szczęście miejscowi coraz częściej rozumieją nasze potrzeby i można poprosić o łagodniejszą wersję każdej potrawy.

W trakcie wycieczki do Indonezji usatysfakcjonowani będą zarówno mięsożercy, jak i wegetarianie. Ale z pewnością jedną z najbardziej znanych potraw z Indonezji będzie sate – szaszłyk podawany z pysznym sosem z orzeszków ziemnych.

Pozostaje życzyć zatem wszystkim, aby wycieczki na Bali spełniły najskrytsze nawet oczekiwania – i te w zakresie jogi, i przyrodnicze, kulturowe czy wreszcie te kulinarne!

 • Chengi – lotnisko od wielu lat uznane za najlepsze na świecie
 • Singapur – wielokulturowe państwo-miasto, zapewne najczystsze miejsce w Azji
 • Bali – jedno z najpopularniejszych miejsc zajęć jogi na świecie
 • Plaże Bali – nie tylko miejsce odpoczynku, ale również zajęć jogi

 • warungi – tradycyjne indonezyjskie jadłodajnie, miejsce naszych kolacji
 • Padang Padang – malownicze miejsce na plaży otoczone wapiennymi klifami
 • Diamond Beach – ze słynnym, drewnianym domkiem na drzewie
 • Nusa Penida – słynna wyspa z baśniowymi punktami widokowymi
 • Ubud Market – autentyczne targowisko rękodzieła i innych miejscowych skarbów
 • Tegallalang Rice Terrace – malownicze tarasy ryżowe ze słynną huśtawką
 • Batur wschód słońca na słynnym balijskim wulkanie
 • kameralna grupa – pełna integracja zespołu, efektywność zajęć jogi
joga na bali
indonezja wycieczki
bali wycieczki
wycieczka na bali
wycieczki indonezja