fbpx
Skip to content

HOLANDIA i kraje Beneluksu – odwiedź z nami mniej znaną Europę Zachodnią

BENELUKS – holenderskie tulipany, belgijskie czekoladki i luksemburskie zamczyska

Wycieczki do Holandii – poznaj krainę sera i tulipanów

Czy słyszeli Państwo o kraju, którego ¼ powierzchni leży poniżej poziomu morza? Tym, w którym jednym z ulubionych narodowych przysmaków jest surowy śledź, a rowerów jest o wiele więcej niż samochodów? Wreszcie o kraju, który może pochwalić się jednym z największych ogrodów na świecie?

Jeśli macie Państwo ochotę go poznać, zapraszamy na krótkie wakacje w Holandii, fascynującej o każdej porze roku.

Nie tylko tulipany

Holandia, oficjalnie Królestwo Niderlandów, to państwo leżące w zachodniej Europie, mające swoje terytoria także w Ameryce Południowej. Panuje tu klimat morski, umiarkowany i ciepły, dzięki któremu pogoda jest na ogół przyjazna dla przyjezdnych z Polski. Najlepszy czas na wakacje w Holandii to miesiące letnie, gdy jest relatywnie ciepło (lecz nie upalnie) i często pojawia się słońce.

Większości z nas Holandia natychmiast kojarzy się z tulipanami. W kraju tym nie tylko uprawia się ich ogromne ilości; organizowane są także wystawy i festiwale tych kwiatów. W ogrodzie Keukenhof, do którego najlepiej zawitać wiosną, zobaczymy jednak nie tylko imponujące połacie tulipanów. Hodowane są tu również inne kwiaty, m.in. hiacynty czy żonkile. Bajkowego krajobrazu dopełniają kwitnące krzewy, sadzawki i fontanny. Napotkamy tu ponadto takie atrakcje, jak labirynty, pływające po stawach łabędzie oraz zwierzęta w zagrodach, dzięki czemu wizyta w Keukenhof zachwyci też najmłodszych.

Wycieczki do Holandii to również fascynujące zabytki, muzea, malownicze kanały i mosty oraz niecodzienna architektura.

wycieczki do keukenhof

Holandia – wycieczka objazdowa

Wybierając się z nami na wycieczkę do Holandii, możecie Państwo liczyć nie tylko na wizytę w Amsterdamie i ogrodzie kwiatowym. Wspólnie odwiedzimy także Lejdę, muzeum sztuki Rijksmuseum i skansen Zaanse Schans. Nasza dłuższa objazdowa wycieczka zabierze Państwa również do Belgii i Luksemburga. Na jej trasie będziecie mieć Państwo okazję zwiedzić piękną, choć niedocenianą Gandawę, znaną ze średniowiecznej architektury Brugię oraz Brukselę. Wyprawę wieńczy wizyta w Luksemburgu, niedużym kraju o bogatej historii i fascynującej kulturze.

amsterdam wycieczki lotnicze

Wycieczki do Holandii – co warto przywieźć?

Z bliższych i dalszych wycieczek chętnie przywozimy pamiątki i upominki dla bliskich, by dłużej cieszyć się wrażeniami z podróży. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, robiąc zakupy przed powrotem z wakacji w Holandii. Do chętnie przywożonych suwenirów należą drewniane holenderskie chodaki i  wyroby ceramiczne. Smakosze będą zachwyceni wyborem znakomitych serów, przepysznych śledzi, a także różnorodnością słodyczy z lukrecji, która jest tu ogromnie popularna. Jeśli mają Państwo możliwość hodowania kwiatów, świetną pamiątką będą nasiona lub sadzonki kolorowych tulipanów.

bruksela co zobaczyć

  • Amsterdam – miasto kanałów, rowerów, serów i Sztuki
  • Leiden – miasto Rembrandta z najstarszym flamandzkim uniwersytetem
  • Rijksmuseum – jedna z najbogatszych kolekcji sztuki na świecie
  • Zaanse Schans – słynny skansen pełen wiatraków
  • Keukenhof – najsłynniejszy ogród tulipanów, żonkili i hiacyntów na świecie
  • Zamek Burcht k./Leiden – to tutaj zakwitły pierwsze holenderskie tulipany
  • Bruksela – wspaniała stolica Zjednoczonej Europy, słynąca z Atomium i Grand Place
  • Brugia – „flamandzka Wenecja” z licznymi perełkami z czasów średniowiecznych
  • Luksemburg – niewielkie państwo-miasto pośród Ardenów

belgia atrakcje turystyczne
keukenhof wycieczki
wycieczki do luksemburga
amsterdam co zobaczyć
wycieczki bruksela