Wycieczki do Austrii, wycieczki do Wiednia

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Poznaj cesarski Wiedeń, błękitny Dunaj i majestatyczne Alpy. Odwiedź kraj Mozarta, Kafki i Freuda.

ceny od
859 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 859 zł (17.11.2023)

Zgłoś grupę

Austria – będąca jednym z mniejszych krajów Europy, to w rzeczywistości federacja dziewięciu krajów związkowych ze stolicą w Wiedniu. Jako turystyczny cel podróży nie należała do najpopularniejszych, jednak w ostatnim czasie ulega to zmianie. Nie bez powodu! Znajdziemy tu liczne parki narodowe, malownicze alpejskie krajobrazy, mnóstwo zabytków i znakomitą kuchnię, podlewaną lokalnym winem i aromatyczną kawą.

Jeśli szukają Państwo świetnie zaplanowanej wycieczki do Austrii, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Krajobrazy Austrii

to nieduże państwo ma do zaoferowania o wiele więcej. Duży obszar zajmują majestatyczne Alpy. Niemal 25% powierzchni kraju to tereny objęte ochroną m.in. ze względu na występowanie zagrożonych gatunków zwierząt (takich jak świstaki czy kozice). Przez Austrię przepływa również druga co do długości rzeka Europy – Dunaj.

Każda dobrze zorganizowana wycieczka objazdowa po Austrii ma w programie rejs po tej pięknej rzece. Warto wiedzieć, że w obszarze Doliny Wachau, płynąc Dunajem, na jego brzegach dostrzeżemy wielowiekowe zabytki, a także usytuowane na zboczach wzgórz malownicze winnice i morelowe sady, z których słynie okolica.

wycieczki wiedeń

Wycieczki do Austrii – architektura

Austria zachwyci z pewnością każdego, kto kocha architektoniczne perełki. Przede wszystkim warto zapoznać się z liczącą wiele wieków zabudową stolicy. W czasie wycieczki do Wiednia można obejrzeć m.in. przepiękny kompleks pałacowy Schönbrunn, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także rezydencję władców Austrii – Hofburg, którego historia sięga XIII wieku.

Podczas naszej wycieczki objazdowej, żeglując Dunajem, zachwycimy się ruinami legendarnego zamku Dürnstein. W malowniczym Melk zajrzymy natomiast do położonego na skalistym wzniesieniu średniowiecznego opactwa benedyktynów.

austria wycieczki

Austria na podniebieniu

W czasie wycieczki do Austrii trzeba koniecznie spróbować lokalnej kuchni, łączącej wpływy niemieckie, węgierskie, czeskie, a także polskie. Do najbardziej charakterystycznych potraw należą Wienerschnitzel, czyli panierowany sznycel cielęcy, Tafelspitz – gotowana wołowina z sosem chrzanowym, a z dań bezmięsnych – słodki omlet cesarski.

Słodkie dania i desery są zresztą znakiem firmowym austriackiej kuchni. Gorąco zachęcamy do spróbowania serwowanego na ciepło Apfelstrudel lub słynnego tortu Sachera. Ucztę perfekcyjnie dopełni filiżanka aromatycznej kawy. Mówi się, że serwowany w wiedeńskich kawiarniach napój należy do najpyszniejszych w Europie.

  • Wiedeń – pełna przepychu stolica C.K. Monarchii
  • Hofburg – dawna siedziba austriackiego cesarstwa
  • Kahlenberg – wzgórze nad Wiedniem, związane z Janem III i wielką bitwą
  • Grinzing – zanurz się w historii i smaku wiedeńskiego winiarstwa
  • Wachau – jeden z najpiękniejszych odcinków Dunaju (UNESCO)
  • Melk – słynne XI-wieczne opactwo benedyktynów
  • Duernstein i Aggsbach – ruiny dwóch malowniczych zamków nad Dunajem
  • Bratysława – odwiedź po drodze arcyciekawą słowacką stolicę
  • Ołomuniec i Morawy – czeski świat wina


wycieczka do austrii
wycieczka autokarowa do wiednia
austria wycieczki objazdowe
wieden co zwiedzac
opera w wiedniu